Bohové

27. května 2015 v 1:44 | Lupa |  Systémové postavy
Tady je seznam bohů s přiloženými fotkami jejich obvyklých podob. Vyberte si vždy jen jednu schopnost a tu napište do registrace do příslušné kolonky.

Jupiter
- Vládce bohů, bůh oblohy a blesků, patron Říma

- ATMOKINEZE - Polokrevný dokáže měnit počasí dle své vůle.

- AEROKINEZE - Ovládání vzduchu. Polokrevný může vytvářet tornáda a poryvy větru, ale v žádném případě ne silnější, než ty od potomků Jova.

- ELEKTROKINEZE - Moc nad blesky. Polokrevný dokáže vytvořit jiskry a elektrické výboje stejně jako přivolat bouřku. Většinou neplánovaně někoho praští elektřinou když se ho dotkne.Mars
- bůh války a patron Říma

- ODIKINEZE - Kontrola nad emocemi a pocity, které souvisí s válkou (hněv, nenávist, atd.)
- PYROKINEZE- Ovládání ohně opravdu v malém rozsahu.
- NEKROMANCIE - Schopnost ovládání mrtvých vojáků poražené strany, kteří přislíbili věrnost Martovi.Quirinus
- bůh války a míru, ochránce Říma, taktéž právníků

- ODIKINEZE - Kontrola nad emocemi a pocity, které souvidí s válkou působí také podobně jako čaromluva když jde o sjednávání mírových dohod dokáže polobůh či dědic Quirinuse velmi rychle přesvědčit druhou stranu.
- NEKROMANCIE - Schopnost ovládání mrtvých vojáků poražené strany, kteří přislíbili věrnost Romulovi (Quiritovi)
- Polobohové mají přirozený talent a je pro ně lehké se naučit jakýkoliv styl boje.
- TELEPATIE - lehká forma, mohou intuitivně vycítit když jsou jejich blízcí v nebezpečí projevuje se takovým špatným pocitem či mrazením v zádech./pozn. mldaší vezre - vhodná na oblbování smrtelnic/

Neptun
- Vládce oceánů, bůh moří a zemětřesení, stvořitel koní

- ATMOKINEZE - Polokrevný dokáže měnit počasí dle své vůle. Ale ne tak účinně jako potomci Jova.

- HYDROKINEZE - Ovládání vody. Nejčastější schopnost u Neptunových dětí. Polokrevný dokáže vytvořit a zacházet s vodou, dýchat pod hladinou, má moc nad vodními tvory a dokáže přivolat déšť.

- GEOKINEZE - Tato schopnost není moc běžná. Polokrevný může vytvářet pukliny v zemi nebo zemětřesení.Pluto
- bůh bohatstvů a posmrtného života, vládce Říše mrtvých

GEOKINEZE - Tato schopnost není moc běžná. Polokrevný může vytvářet pukliny v zemi, zemětřesení, vrhat po ostatních ostré kusy skal... Vlastně cokoliv, co původem začne v zemi.

- NEKROMANCIE - Ovládání duchů a mrtvých. Čím je Polokrevný zkušenější, tím více mrtvých naráz dokáže ovládat. Polokrevní s touto schopností také od malička vidí duchy a dokáží vycítit přicházející smrt.

- UMBRAKINEZE - Cestování stíny. Dotyčný se může doslova rozplynout ve stínu a objevit se v nějakém jiném, třeba několik stovek kilometrů daleko. Netrénovaný jedinec se ne vždy trefí do toho správného stínu a může klidně skončit úplně někde jinde než ve skutečnosti chtěl.

- FERROKINEZE - Ovládání drahokamů a drahých kovů. Schopnost podobná magnetokinezi, vlastně je to její odvětví. Polokrevný v zemi vycítí jakékoliv poklady a dokáže je vytáhnout. Jsou však prokleté a pokud se dostanou do rukou děti jiného boha nebo dokonce smrtelníkovi, mohou mu ublížit. Například přijdete o ruku, na které jste měli oné zlaté hodinky.Bakchus
- Bůh vína a šílenství

- CHLOROKINEZE - Schopnost nechat růst, kontrolovat a přivolat rostliny, ovšem dává přednost především jahodám a vinným révám.
- ŠÍLENSTVÍ - Schopnost vyvolat/vyléčit šílenství. Ovšem polobohové nemají tuhle schopnost silnou jako Bakchus, šílenství mohou vyvolat/vyléčit jenom na nějakou dobu.


Apollo
- bůh Slunce, umění, lukostřelby, jasnovidectví a léčitelství

- EXCELENTNÍ LUKOSTŘELBA - Je téměř nemožné, aby polobůh minul cíl.
- UMĚNÍ - Jeho potomci jsou velmi nadaní v jakékoliv části umění, ať to má být hudba či psaní textů. Mnohdy se stává, že bývají nadaní pro více odvětví umění.
- VITAKINEZE - Polobůh hned pozná, jaké zranění kdo má.
- JASNOZŘIVOST - Schopnost vidět do budoucnosti, ovšem polobůh nesmí nikomu říct, co viděl, protože kdyby to udělal, ztratilo by to, co viděl, význam a nemuselo by se to stát.


Merkur
- bůh obchodníků, poslů a zlodějů, okrajově též lékařství

- ŠERM - Díky jejich obratnosti a mazanosti jsou potomci Merkura dobří v šermu.
- NADPRŮMĚRNÁ OBRATNOST
- ZÁMKY - Děti Merkura mohou pouhým dotykem rozpoznat mechanismy zámků a poté je i odemknout.
- ČAROMLUVA - Mají velmi silnou přesvědčovací schopnost, která se až příliš podobá čaromluvě Venuše.
- Skvělá orientace v prostoru - vždy ví kde je Sever, znají svoji přesnou polohu podle souřasnic (pozn. mají všechny děti bez rozdílu nemusíte psát mezi schopnosti do Registrace)Vulcanus
- bůh ohně, kovářů a sopek

- PYROKINEZE - Kontrola nad teplem, ohněm a lávou. Také polobohovi propůjčuje odolnost proti vysokým teplotám. Většina nemá schopnost oheň přímo vytvářet.
- TECHNOPATIE - Neuvěřitelné mechanické schopnosti na špičkové úrovni. Dokáží cokoli rozebrat a zase složit porozumět jakékoli technologii.

Ceres
- bohyně zemědělství, úrody a ročních období

- CHLOROKINEZE - Jako děti bohyně úrody, mají její potomci kontrolu nad rostlinami, dokáží nechat vyrůst rostliny, tam kde by nikdy předtím nerostly a pomáhají růstu rostlin jen svou přítomností.
- GEOKINEZE - Tuto schopnost její děti ovládají do té míry, že mohou půdu učinit úrodnější.Venuše
- bohyně lásky a krásy

- ČAROMLUVA - Hlas má okouzlující efekt, který je schopen ovlivňovat emoce druhých nebo je dokonce dostat pod vliv osoby, co čaromluvu využívá.
- AMOKINEZE - Kontrola nad láskou a touhou. Schopnost vzbudit, ale také zničit, lásku, chtíč a další věci s tím spojené.


Bellona
- Bohyně války
- TELUMKINEZE - Absolutní kontrola nad jakoukoliv zbraní a naučí se s ní bojovat mnohem rychleji než ostatní.
- ODIKINEZE - Kontrola nad emocemi a pocity, které souvisí s válkou (hněv, nenávist, atd.)
- HEMOKINEZE - Schopnost ovládat krev, příjmat z ní sílu a cítit emoce lidí skrz jejich krev (která musí být čerstvá ze zaschlého fleku nic nezjistíte)


Juventas
- bohyně mládí

- Její děti mohou z člověka vysávat životní sílu, což ho oslabí ale jen vyjímečně silní polobohové tak mohou zabít.
- Stárnou a žijí déle než normální lidé. (Pokud je něco nesežere)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama