Příručka reálií 1.strana

23. prosince 2014 v 18:02 | Lupa

Potom co přijdete do tábora, budete předvedeni před prétory, kteří vyslechnou nováčka. Tam Vás zapíší jako legionáře a dostanete se k pohovoru s Centuriony kteří určí vaši kohortu. Tohle se děje vaší postavě, ale nehraje se to, protože Vás rozřadím já na základě profilů. Pak bude vaše postava vydána augurovy což je Faustin Foley a ten rozhodne jestli se smí přidat k legii.

Kasárny jsou podlouhlé budovy ve kterých je je po čtyřech pokojích a v každém 10 míst. Výzdoba kasáren a celková úroveň se liší. První kohorta má samozřejmě nejlepší kasárny, nevrzací postele a poměrně pohodlné matrace. V páté kohortě je naopak nejvíc legionářů z toho plyne málo místa, málo soukromí a celkově je to tam strohé, nevýrazné a trochu depresivní.

Do jaké kohorty se dostanete můžete ovlivnit nejen propracovaností profilu, ale i případným doporučením nějakého z hráčů, nebo mě. Je to jednoduché, prostě na Chat napíšete žádost, jestli by se nenašel někdo kdo by si s Vámi zahrál (nemusíte k tomu mít hotovou postavu) a podle toho jak se dotyčnému bude líbit vaše hra, Vám pak buď dá, nebo nedá doporučení. Pro tenhle účel bude na foru vyčleněna sekce. Toto doporučení vaši postavu zvedne o jeden stupeň (jednu kohortu). Takže, když by vám vycházela podle profilu třetí kohorta a máte doporučení, dostanete se do druhé.
Druhý způsob jak se dostat o jednu kohortu výš, je vyplnit postupový dotazník u registrace, samozřejmě nějak na úrovni a neodbýt to. Tenhle dotazník Vás eventuelně může také dostat do lepší kohorty (nebo do té kterou chcete)
Na fóru se pro tuto doporučovací hru, zaregistrujte už za svoji popostavu, za kterou budete hrát i na dále. Dopručovací hra nemá žádný vliv na vaši postavu. Postavy se z ní neznají a hra se reálně ve hře nikdy neuskutečnila.

Kohort je celkem pět a liší se svojí prestiží, úspěchy atd. tradičně nejprestižnější je I.kohorta. Zařazovat do kohort Vás budu já, rozhodne o tom kvalita vašeho profilu, obsazenost kohorty a případná doporučení od hráčů.

HODNOSTI:

Prétor (znaménko u jména 'plus' +)

Prétoři jsou vůdci celé legie jak ve formálních záležitostech, tak v bitvách. Vlastně něco jako naši generálové. Může být jen jeden volí se na dva RPG roky (1 RL rok) pokud z nějakého důvodu neodstoupí, nebo není nahrazen. Mohou být zvoleni opakovaně a nominuje je Senát a já z kandidátů je volí legionáři.

Než se na místo prétora dostane někdo z hráčů, bude mít 12.legie jako prétory systémové postavy.

Těmi jsou:
Lygie Leweley, vnučka Trivie & Renée Vectori, syn Vulcana


Centurion (znaménko u jména 'mínus' -)

Centurioni jsou něco jako vedoucí srubu v táboře polokrevných. Akorát s tím rozdílem, že jsou zde bráni víc vojensky, jejich role spočívá ve velení své kohortě jako a běžných situací, tak v bitvách. Jsou přímí podřízení Praetorů a jsou také nejčastěji povýšeni do jejich funkce. Centurioni jsou v každé kohortě dva. Hodnosti centuriona přibližně odpovídá poručík, nebo kapitán.
Centurioni se volí každý RPG rok (RL 6 měsíců) a mohou být zvoleni vícekrát. Volí si je z kandidátů které určím já, ostatní táborníci bez ohledu na kohortu (takže i někdo z páté kohorty se může účastnit volby centuriona první kohorty), při volbě centuriona se budu dívat hlavně na povahu postavy, tedy jak se na to hodí.

1. Kohorta: Hercules Harrison (Jupiter) & George Wisdom (Juventas)
2. Kohorta: Beata le Blasse (Somnus) & Aura Mause (dědička Apolla a Vulcanuse)
3. Kohorta: Augustus Querell (Mars dědic Apolla) & Rachal Dwayne (Quirinus)
4. Kohorta: Charles Blake (Merkur) & Amanda Chaplin (Merkur)
5. Kohorta: Cecilia Green (Ceres) & Isaac Griffin (dědic Marta)

Každá postava bude na základě profilu přiřazena do jedné z Kohort. Následně ji pak přiřadím do legie, do které náleží kohorta vaší postavy. Platí zde pravidlo, že čím lepší kohorta, tím menší číslo legie (lidé z první kohorty se dostávají do prvních tří legií a lidé z páté do posledních tří).
Je to jen něco jako váš pluk do kterého spadáte. Aby bylo jasno v tom jaký je rozdíl mezi legií a kohortou: legie je něco jako pluk, kdežto kohorta je něco jako rota. (Legie se jednoduše skládá k kohort.) A všech dvanáct legií tvoří celou armádu.


Probatio

- značí se za jménem jako velké 'P' takže například: Mark Kirg 'P'

Nejnižší hodnost v táboře, dostávají ji ti kdo právě přišli do tábora. Kdo je v Probatiu není ani skutečným legionářem a nemá tady jeho práva, jako například se za někoho zaručit.
Povýšit na řadového legionáře Vás může nějaký hrdinský skutek nebo rok ve službě. Když tak mi řekněte a že hraje se nějaký malý quest.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama