Pravidla blogu a hry

23. prosince 2014 v 14:59 | Lupa

Pravidla hraní

- Posty píšeme v ER formě (3. osoba, čísla jednotného v přítomném čase.)
- co postava dělá píšeme jen tak bez označení
- Co postava říká píšeme tučně
- Co si postava myslí píšeme do (závorek a kurzívou)

NonRPG sdělení píšeme buď za dvě // lomítka, ale nejlépe na NonRPG chat.

Příklad: Vejde do kohorty, svého nového domova, nikoho tu nezná ale bylo mu řečeno že má vyhledat zdejšího Veliele.. nějakého Cementa nebo jak to nazývají. Rozhlíží se okolo... /Tak který to je ten Cement? Jak asi takový velitel vypadá?/ přemýšlí a prochází kohortou. Nokonec se zastaví u jednoho kluka asi stejně tak starého jako je on sám. Ahoj, nevíš kde je tady ten Velitel Cement?

Pravidla popisu

Popis si jde změnit na základě žádosti zaslané nám na mail a nebo se nás jednoduše zeptejte na chatu.
- Popis píšeme v ER formě.... on/ona má takové a makové vlasy
- Držte se reality... aneb "Když už běhám po lese s dvou a půl ručním mečem v ruce tak jen na deseticentimetrových jehlách a v latexovém oblečku." To prosím raději ne.
- Zkuste se zároveň držet oděvu který je typický pro tábor Jupiter, takže nějaké to brnění, nebo výstuž, táborové tričko, při slavnostnějších příležitostech tóga. Tenhle tábor je něco jako vojenská legie, takže tomu zde odpovídá atmosféra, oblečení i chování.
- Vlající vlasy uprostřed bitvy ponechte fantazii a grafikům a uznejme že to musí být značně nepraktický.
- Držte se přibližných mír.. jelikož nikdo nenosíme vedle sebe metr a na čele nemám nepsáno kolik vážíme, tak bude nelepší když napíšeme že "Váží o něco víc než by měl, je to zkrátka mladý urostlý hobit se všemi vnadnými tukovými záhyby, tak jak má být." Co se týče výšky můžete to napsat takhle: "Její výška se pphybuje něco mezi 160 a 165 centimetry." nebo "Je vysoká něco okolo 165 centimetrů."


Pravidla hry

- Bez svolení vlastníka postavy nesmíte jeho postavu zabít... takže mrzačit, nezabíjet. Výjmku tvoří postavy systémové typu fúrie, minotaur.. prostě anonymní postavy vytvořené vypravěči pro konkrétní situaci.
- Berte na vědomí že cesta někam/doplňte si kam, trvá nějak dlouho/doplňte si jak dlouho a buď zahrajeme s někým cestu (když nebude s kým můžete poprosit nás aby jsme vám tam dali jako vypravěči nějakou systémovku), samozdřejmě nemusíte čekat X dnú až vaše postava někam doputuje, ale hrajte tak jako by cesta trvala třeba týden. Takže například když Vaše postava přijde do tábora, tak má za sebou výcvik Lupy ve kterém jde hlavně o to přežít a dokázat jí, že stojíte za to vycvičit. Tento výcvik může trvat třeba i dva týdny, během toho se Vaše postava s největší pravděpodobností nemila, má nějaké šrámy a je asi i psychicky vykolejená, takže jen těžko si to s úsměvem dohopsá do tábora. Její vzezření bude asi trochu bezdomovní a vonět po fialkách asi taky moc nebude.

- Vaše postava je tak zkušená kolik má na úctě bodů, tyhle body jsou samozřejmě mimoherní a skutečně je postava nikde napsané nemá. Když Vaše postava přijde do tábora, tak díky výcviku Lupy má na kontě deset bodů od každé dovednosti (boj s mečem, lukostřelba, vytrvalost, boj beze zbraně, mrštnost).
Tyto body můžete získat: 1) Herním tréningem s jinou postavou. (2 body)
2) Popisem tréningu Vaší postavy o délce alespoň polovina normostrany ve Wordu. (1 bod)
3) Bojem s příšerou. (3 body)
4) Účastněním se každoročních Římských her (5 bodů za každé dokončené kolo ze kterého postoupíte dál)
5) Jeden rok trvá 6 RL měsíců, takže dva týdny jsou 1 měsíc, za každé dva týdny ve hře tedy dostanete 1 bod, protože je samozřejmé, že Vaše postava trénuje, i když vy zrovna nehrajete.

- Smrt
Polobohové jsou neustále vystaveni nějakému nebezpečí a případné smrti, tábor Jupiter není pro slabochy ani zbabělce. Čas od času někdo prostě umře v boji, nebo na každoročních (RPG jsou jednou za dva roky, RL tady jednou ročně) hrách. Jako admin mohu zabít Vaši postavu, nicméně se vždy dotyčného hráče zeptám, jestli mu to hodně vadí a pokud ano, zeptám se někoho jiného. Pak si samozřejmě můžete vytvořit postavu další a dostanete k ní už od počátku místo deseti, dvacet bodů ke všem dovednostem - jako odměnu za to, že jste obětovali předešlou postavu.

- Flash Back
Flash back je vynález který vám dovoluje zahrát hru která se odehrála dávno v minulosti, umožňuje vám de facto hrát na dvou místech najednou až na to že v té jedné hře budete vlastně v minulosti hrát něco co už se stalo (třeba něco z minulosti vaší postavy) a v druhé hře vudete hrát v přítomnosti (např. v přítomnosti hraji se svojí postavou Dariem ve své kohortě, ale zároveň hraji i na jiném chatu událost co se stala třeba v jeho dětství) možnost flash backu máte dvakrát za herní rok (6 RL měsíců).
- Nesmíte hrát s jednou postavou na více jak jednom místě, výjmkou je flash back, ale jinak ne.
- Multiúčty nejsou zakázané, ale smíte mít jen tolik postav kolik jich zvládnete aktivně rozvíjet.

Kodex hry


Křišťálová stěna
Je pomyslná stěna (chceteli obrazovka) mezi hráčem a jeho postavou, postava umí jen to co se sama naučila a co sama zažila. Takže nemá nic z vašich znalostí a to že vy jako hráči nemáte rádi jiného hráče, neznamená že bez nějakého důvodu se nebudou mít rády ani vaše postavy.

Powergaming
Moje postava je nejsilnější ze všech silných postav aniž by se musela cokoli učit. Je to super neporazitelný geroy, protože jeho otec byl Jupiter, máma fúrie a babička víla Amálka -> takto prosím ne. Powergaming je styl hry který je směřován k tomu aby kazil hru jiným tím že budou schazováni nepřemožitelností postavy Powergamera. Je samozdřejmostí, že když je vaše postava polobůh nebo jen dědic nějakého boha, tak se tomuhla mainstremu moc nevyhneme a tak trochu se to očekává, ale nedělejte z postavy nepřemožitelnou a nechte prostor i ostatním.

Mary a Gary Sue
Termín používaný hlavně ve vodách literatury použiji i sem. Patří sem ppstavy dokonalé, které mají všichni rádi. Mají dva druhy. Buď dokonalé super mocné a bohaté princezny/prince a nebo mučedníky kterým chudákům všichni umřeli o všechno přišli a oni tak trpí, pořád se litují a tak. Tyhle postavy jsou dokonalé, nemají chyby a většinou mají nějaké abnormálnosti vzhledu (růžové vlasy, fialové oči, přirozený melír). Snažte se Mary či Gary Sue vyhnout obloukem, takové postavy nejsou příjemné a není s nimi ani příjemné hrát.

Lidskost
Chovejte se k sobě jako lidi, neurážejte se a nespamujte na herních chatech. Pakliže si s někým nesednete sdělte to pokud možno jemu a když s ním nebude rozumná řeč, řekněte to nám a nějak se to vyřeší. Ale pro vidírání a nadávání tu není místo to vám říkáme rovnou.

Bohové
Prosím snažte se prokázet určitou variabilitu postav ať tu nemáme jen samé potomky Jupitera, Neptuna a Pluta, každý božský rodič má něco do sebe a může vám leda-cos nabídnout tak to využijte a směle se pusťte do Venuše, Ceres, Merkura a všech jiných co Vás napadnou, všichni budeme mnohem raději když to budeme mít rozmanité.

Respekt k autoritám
Nemyslím ani tak sebe (i když jsem admin a když něco řeknu, čeká se, že to budete respektovat) jako spíř herní autority. Kdo z Vás někdy koukal na válečné filmy, nebo i České Chlapci a chlapi, jistě si všimnul jaký mají vojáci vztah k nadřízeným. Tyto nadřízené v této hře zastupují Centurioni a Preatoři. Nemyslím tím aby jste jim salutovali a oslovovali je Pane, či Paní... jen si zkrátka uvědomujte, že vy jste pořád jen obyčejný legionář a oni jsou vaši nadřízení. Něco jako v práci máte své nadřízené, ve škole tuhle úlohu zastupují učitelé, tak i tady zkrátka jsou a určitě by k nim vaše postava neměla být drzá.

Tábor Jupiter


- Večerka je od jedenácté hodiny večerní, od deváté je zákaz vycházení (Postava nesmí opustit prostor kasáren své kohorty)
- Za vážné přestupky může být vaše postava vyhoštěna z tábora (např. kdyby postava napadla praetora, nebo dokonce Lupu!) šance na přežitíři vyhoštění je malá, ale je.
- Legionáři jsou povinni respektovat své nadřízené.
- Do Principie nesmí postavy vstupovat, pokud je tam nepozve některý z centurionů, nebo praetor. I tak je to velmi formální místo a vyžaduje si sváteční oděv i chování (tím se myslí toga, tenisky si nechte na tréninky)
- V RPG zodpovídají centurioni a praetoři za chod kohort a legií, pořádek, disciplínu, aby nikomu nikdo neubližovat atp.
- V non-RPG centurioni a praetoři pomáhají s pořádáním akcí a jejich vymýšlení. Vybraní z nich mohou používat vypravěče a mohou působit jako korektoři her (kdyby někdo nepochopil principy hry tak ho mohou opravit.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama